Žákovský parlament ZŠ Plynárenská Teplice v Senátu Parlamentu ČR

Projekt Žákovské parlamenty
Fotogalerie

Setkání žákovských parlamentů pořádalo Centrum pro demokratické učení, o. p. s. Naše škola byla pozvána k účasti na tomto setkání. Vyhlášení soutěže o nejlepší projekt se konalo ve Valdštejnském paláci, sídle Senátu PČR. Všech deset soutěžících parlamentů se představilo krátkým videem a prezentací. V porotě měla zastoupení např. místopředsedkyně Senátu PČR  RNDr. Jitka Seitlová. Každý prezentovaný projekt se vyznačoval osobitým nápadem s podporou rozvoje občanského života.  Vítěz mohl být ale jen jeden, a tím se stal projekt ZŠ a MŠ Byšice „Senioři, pojďme ven!“  kdy členové žákovského parlamentu uspořádali den her a zábavy pro místní seniory.

Náš žákovský parlament se sice do letošního ročníku se svým projektem nezapojil, ale příští školní rok nám rozhodně neunikne. Všechny projekty pro nás byly velkou inspirací a už nyní se mezi dětmi z parlamentu objevují nápady, jakou prospěšnou činností se na podzim tohoto roku pochlubíme my.

Jiří Herold

učitel a koordinátor ŽP