Návštěva kina

Nakonec vyhrálo promítání filmu Ježek Sonic 2. Ježek Sonic 2 je volným pokračováním předchozího dílu Ježek Sonic. Oba díly vychází z videoher, které může znát spíše starší generace. Proto si představení užije jak dětský, tak i dospělý divák. Ve chvíli, kdy doktor Robotnik (Jim Carrey) v prvním díle uvíznul na Houbové planetě, ježek Sonic ztratil jediného opravdu schopného nepřítele. V tu chvíli se začal nudit. Občas vypomohl policii dopadnout „nepolapitelného“ padoucha, ale jinak neměl možnost, jak svou modrou energii využít. Vynalézavý Robotnik v druhém díle nalezl způsob, jak z houbového vězení uniknout. Nečekaně se vrátil na Zemi a to i se zlostným ježurou Knucklesem. Knucklesovy schopnosti byly podobné těm Sonicovým. Nebezpečná dvojka doktor Robotnik a ježura Knuckles se chtěla pomstít Sonicovi a ovládnout pomocí zeleného kamene celou planetu. Naštěstí Sonic nečelil přesile sám, protože na pomoc mu přišel z jiné dimenze lišák Tails. Nejen ježek Sonic a dvouocasý lišák Tails  prokázali své přátelství. Vzájemnou pomoc a péči o mladšího kamaráda  předvedli také všichni deváťáci, kteří do kina doprovodili mladší spolužáky z 1. B, o které se vzorně starali nejen při cestě do kina a zpět, ale dohlíželi na ně i během promítání.

Lenka Müllerová