Návštěva Pohádkového lesa – 2. A

Exkurze a výlety

V loňském školním roce jsme z epidemiologických důvodů na třídní výlet nemohli, o to víc jsme se těšili letos. Protože byly děti v červnu v teplické knihovně pasovány na čtenáře královnou pohádkového království, náš výlet na to hezky navázal.

Cílem naší cesty byl Pohádkový les. Při vstupu se děti seznámily se všemi postavami z pohádek, které cestou potkají. Každá něčím zaujala. Aby to nebylo jen tak jednoduché a mohly pokračovat dál, musely splnit úkoly a hádanky, které na ně u postaviček čekaly. Tady se ukázalo, jak naše pohádky znají a kolik je v nich moudrosti. Všechno společně zvládly a došly až nakonec cesty. Pak si děti zahrály i na schovávanou. Prostředí lesa poskytlo spoustu míst, kam se dalo urýt. Byla to zábava. Výlet se opravdu vydařil a všichni se vrátili v dobré náladě.

Mgr. Katarína Mižu, třídní učitelka