Návštěva 8. A útulku AniDef v Žimu

Ve 2. pololetí jsme si naplánovali s osmáky tuto sbírku zopakovat. Ohlas mezi žáky  však už nebyl tak velký. Přesto se nakonec mohla zvířátka těšit na granule, drobné hračky, pamlsky a i třeba na hezký pelíšek od Cyrila. Sešlo se i dost octu, který slouží v útulku k hygienickým účelům, převážně na čištění klecí.

2. 6. 2022 naše  8. A konečně navštívila útulek pro opuštěná zvířata v Žimu. Tentokrát jsme sbírku předali osobně. Akce se zúčastnila nejenom 8. A, ale i největší dárci z 2. A, 2. B a 4. A. Naše třída tak měla po celou dobu akce ještě jeden úkol, a to postarat se o mladší spolužáky. Každý osmák měl na starost jednoho druháka nebo čtvrťáka. Nebylo to tak těžké, jak by se na první pohled zdálo. Stačilo jen dodržovat pravidla, komunikovat a vzájemně si naslouchat. Zvládli jsme to na jedničku.

Do útulku jsme jeli vlakem. Někteří z nás dokonce poprvé v životě. Následovala cesta pěšky až na samý konec vesnice. V útulku už na nás čekala slečna Tereza s její psí kamarádkou Vanilkou. Předali jsme dárky a hned odešli na procházku do okolí vyvenčit Vanilku a jejího psího kamaráda. Tereza nás s Vanilkou provázely celé dopoledne. Předvedly nám ukázku Dog Dancingu, prošly s námi celý útulek, ukázaly nám, jak se zvířatům v útulku žije. Viděli jsme nejenom psy, kočky, ale také krávy. Tereza nám vysvětlila, jak jsou zvířata do útulku přijata, co všechno musí podstoupit, řekla nám podrobnosti k jejich adopci. Viděli jsme díky ní i odchytové náčiní. Podívali jsme se také na cvičák a vyzkoušeli si s Vanilkou zvládnutí několika psích povelů.

Na závěr exkurze jsme dostali na památku certifikát o absolvování prohlídky útulku a vzpomínkovou magnetku. Obdivovali jsme, jak se zaměstnanci a dobrovolníci o zvířata v útulku s láskou starají.

Čas rychle utekl a bylo nutné se rozloučit.  Domů se nám nechtělo, ale bylo nutné jít, vlak nečekal.

Díky akci máme nové kamarády a dobrý pocit z dobrého skutku. Děkujeme všem svým spolužákům, kteří přispěli byť maličkostí zvířátkům útulku v Žimu.

A na závěr, pokud chcete znát podrobnosti o tomto útulku, zjistěte si je na internetu. Blíží se prázdniny a třeba budete mít volné odpoledne a budete se chtít projít přírodou se psím kamarádem. Zde se vám tato možnost otevírá nebo třeba vás napadne pořídit si nového člena rodiny. Zde vám mohou dobře poradit.

Na úplný závěr děkujeme vedení školy za umožnění této akce a za finanční příspěvek, díky kterému jsme se mohli akce zúčastnit.

Mgr. Andrea Štofčová, třídní učitelka

další foto viz fotogalerie: https://zsprosetice.cz/galerie/predani-sbirky-pro-zvireci-utulek-v-zimu