Návštěva Technického klubu Žatec

Exkurze a výlety

Věda na kouli a Digitárium.

Věda na kouli je určena zejména pro výuku ekologie, životního prostředí, zeměpisu a geologie (např. lze názorně ukázat globální oteplování naší planety).

Věda na kouli dětem představila sluneční soustavu. Kromě všeobecných informací bylo možné sledovat také povrch a děje, které se na planetách odehrávají.

Digitárium je určeno zejména pro výuku přírodních a technických věd, zejména fyziky

(s důrazem na astronomii a vesmír), matematiky, chemie, robotiky.

V nejmodernějším a zároveň nejmenším planetáriu v republice byl představen film, který znázornil vznik a vývoj vesmíru. Dále byla připravena simulace noční oblohy, spolu s výkladem o souhvězdích.

Exkurze proběhla v moderním prostředí plném technologií, což bylo pro žáky velmi atraktivní a moc si zážitek chválili.

Vstupné a doprava byly hrazeny z projektu IKAP 2A Podpora polytechnického vzdělávání a gramotnosti v Ústeckém kraji.

Mgr. Barbora Junková