Zážitkový vzdělávací program Exploze do nekonečna v Regionálním muzeu Teplice – 20. 3. 2024 ve 3. A

Žáci se seznámili nejen s tvorbou tohoto autora, ale také z jakých materiálů dělal své sochy, jak dlouho mu  trvala práce na sochách, odráží se v nich jeho vztah k přírodě. Zpracovával materiály, jako jsou plechovky, pružiny z postelí, stará postel, podsedáky, pletivo z plotu atd. Paní  Tereza Kleinová nám u všech soch řekla spoustu zajímavých informací. Každou sochu jsme si mohli osahat. Ve druhé části programu žáci kreslili, to co si myslí, že je v soše schováno. Autor slíbil, že se z obrázků bude inspirovat při další své tvorbě.

V poslední části návštěvy muzea jsme šli opět do dílny. Tentokrát si žáci vyrobili sochu Marie Terezie dle předloženého obrázku.

Všem se program líbil a už se těšíme na další návštěvu.

Zlatuše Kalinová, třídní učitelka 3. A