Vzdělávací program „Ochutnejte Vietnam“

Kulturní akce

Programu se zúčastnili žáci 6. tříd.

První část programu vedla pracovnice Poradny pro integraci Mgr. Daniela Hrdličková, která žáky seznámila se svými zkušenostmi z pobytu ve Vietnamu, doplnila je základními informacemi o této zemi, její kultuře a zajímavé povídání doplnila fotografiemi z navštívených míst. Ve druhé části programu si žáci s pomocí paní Hang Nguyenové vyzkoušeli připravit jednoduchá tradiční asijská jídla – jarní závitky a sladký dezert. Každý žák dostal rýžový papír a ingredience potřebné pro přípravu závitků a mohl si je sám připravit. Hang také popsala dětem tradiční pokrmy vietnamské kuchyně a ukázala jim, jak se používají při stolování hůlky.

Vzdělávací programy Poradny pro integraci určené školám jsou zaměřené na rozvíjení interkulturních kompetencí žáků a studentů a rozšíření jejich znalostí o jiných zemích.

Poděkování patří Mgr. Daniele Hrdličkové a paní Hang Nguyenové, která škole také pomáhá při jednáních a spolupráci s vietnamskými žáky a jejich rodiči a překonávání nejen jazykových bariér.

Mgr. Marcela Prokůpková

ředitelka ZŠ s RVIVT, Teplice, Plynárenská 2953