Projekt „Řemesla – druhá část“ – 3. B

3.B

V úterý 13. 6. 2017 se třída 3. B vydala v rámci druhé části projektu „Řemesla“ na dvě vyučovací hodiny do keramické dílny naší školy. Paní učitelka Veronika Šorfová, která na škole vede kroužek keramiky, žákům vysvětlila, co je to keramická hlína, jaké má vlastnosti a jak s ní pracovat. Na vzorcích z dílny dětem ukázala, jak vypadá výrobek z hlíny, jak se změní po prvním vypálení a jak vypadá poté, co se glazuje a vypálí znovu. Paní učitelka dětem také ukázala, jak se pracuje s hrnčířským kruhem a před očima dětí vykroužila buclatou mističku.

Děti dostaly možnost, aby si samy práci s hlínou vyzkoušely. Všechny si vyrobily krásného ptáčka podle návodu paní učitelky. V druhé části dvouhodinovky pak děti dostaly prostor zapojit svou vlastní kreativitu a udělat si výrobek podle vlastní fantazie. Do práce se pustily s nadšením a pod jejich rukama se začaly objevovat kytičky, srdíčka, mističky i drobné postavičky.

Dětem se návštěva dílny moc líbila a už se moc těší, až budou jejich výrobky vypálené a odnesou si je domů.

Paní učitelce Šorfové moc děkujeme za to, že pomohla dětem zprostředkovat tak zajímavý zážitek.

Kateřina Mižu, třídní učitelka

Radka Marešová, asistent pedagoga