Projekt „Návrat v čase“

Soutěže

16. 11.2017 se na naší škole konalo projektové vyučování. Tématem bylo tentokrát období 2. poloviny 20. století. Podobně jako ostatní třídy naší školy pojala i 8. A tento den  jako „retro den“.

Někteří žáci donesli drobné artefakty z tohoto období naší nedávné historie. Společně jsme se podívali na několik zajímavých reportáží vysílaných ČT z pořadu Retro. Na základě toho, co jsme viděli, jsme diskutovali. Nezapomněli jsme se zmínit ani o 17. listopadu 1989. Ve skupinkách jsme vytvořili několik klipů, z nichž dva jsme pověsili na hlavní chodbu školy, a tři se staly součástí naší třídní nástěnky. Tématy se stala móda, hudba, policie, automobilový průmysl, vynálezy výše uvedené doby.  Společně jsme se také podívali na výstavku předmětů spojených s tímto obdobím, kterou pro nás připravily paní učitelky 1. stupně. Celý den jsme si zdokumentovali, abychom měli také vzpomínku v podobě fotografií.

Mgr. Andrea Štofčová