Návštěva Úřadu práce v Teplicích - 9. A

Exkurze a výlety
9.A

Dne  3. 10. 2017 jsme s třídou 9. A navštívili Úřad práce v Teplicích.  Exkurze se konala od 10 hod a trvala hodinu.

Přivítala nás paní Prášková, která měla celou exkurzi na starosti. Usadila nás do zasedací místnosti a přednáška pomocí videoprojekce začala.

Paní lektorka se snažila do přednášky zapojovat žáky a dotazovat se jich na jejich budoucnost, plány a cíle.

Žákům bylo vysvětleno, jak si správně vybrat střední školu, kde najít potřebné informace o středních školách a učilištích, kdy se konají dny otevřených dveří a jakým způsobem vyplnit přihlášku. Dále jsme dostali informační letáky o projektu Šance.

Dále paní lektorka dětem vysvětlila, jak se zachovat při ztrátě zaměstnání, jak  funguje systém evidence žadatelů o zaměstnání a systém  finančních podpor.

Návštěvu úřadu byla velmi zajímavá a přínosná.

Zpracovala: Bc. D. Karrmannová,DiS.                                                           5.10.2017