Čtení pro prvňáčky v teplických školách a Klára Cibulková podruhé

Kulturní akce

Ve čtvrtek  13. 9. 2018 se na ZŠ s RVIVT v Proseticích a na ZŠ a MŠ Koperníkova uskutečnila akce na podporu rozvoje čtenářství – čtení pro prvňáčky.

Pozvání přijala a dětem četla paní Klára Cibulková,  herečka pražského Švandova divadla. Známá je především televizním divákům jako doktorka Hanáková ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, některé děti ji také podle této role poznaly.

Klára Cibulková četla dětem z knížky Já, Baryk a O človíčkovi. V průběhu čtení také s dětmi navázala komunikaci, ptala se jich na to, zda jim rodiče čtou knížky, jestli se dívají na televizní Večerníčky a které z nich patří mezi jejich nejoblíbenější.

Čtení se známou herečkou bylo pro prvňáčky zajímavým zpestřením na začátku školního roku  a postupného zapojování se do  života školy. Přáli bychom si, aby si děti postupně našly cestu ke čtení a knížkám  a jejich budoucí celoroční snaha skamarádit se s písmenky a naučit se číst byla v červnu odměněna pasováním prvňáčků na čtenáře, které již tradičně pořádá Regionální knihovna v Teplicích.

Čtení pro prvňáčky podpořila svou účastí  na obou školách  PhDr. Radka Růžičková, náměstkyně primátora. Věříme, že se tato zajímavá akce stane na teplických školách tradicí.

Mgr. Marcela Prokůpková

ZŠ s RVIVT, Teplice, Plynárenská 2953