Pasování na čtenáře v Regionální knihovně Teplice

V červnu 2019 byli žáci prvních ročníků naší školy pasováni do „rytířského stavu“. Nejedná se sice o rytíře v pravém slova smyslu, ale být pasován pohádkovým králem na rytíře – čtenáře, je určitě také zajímavý zážitek. Akce se konala v Regionální knihovně v Teplicích, v krásné společenské místnosti, ve které si žáci připadali jako na zámku. Atmosféru ještě umocnila královna Abeceda v podání paní Gabriely Zuzánkové, pracovnice prosetické pobočky knihovny, která se školou často spolupracuje a žáci navštěvují knihovnu v rámci výuky pravidelně. Královna Abeceda si žáky nejdříve vyzkoušela, jestli si „povýšení do stavu čtenářského“ opravdu zaslouží. Za tuto hezkou tradiční  akci patří zaměstnancům knihovny naše  poděkování.

Mgr. Marcela Prokůpková, ředitelka školy

s přispěním Mgr. Veroniky Šorfové