Vzdělávací akce FIRST CLASS ENGLISH – kurs anglického jazyka s rodilými mluvčími

Jednalo se o intenzivní patnáctihodinový jazykový kroužek s rodilými mluvčími z Velké Británie (Ralph Catterson a Ellie Catterson), kteří si pro naše žáky připravili bohatý program. Žáci prvního stupně se zdokonalovali v jazykových schopnostech a dovednostech v programu Skills 4 Life. Jedná se o speciální balíček her a aktivit, které se zaměřují na rozvoj komunikačních dovedností v anglickém jazyce. Pro žáky druhého stupně byl připraven balíček Mission: English.

Celý kurz byl založen na reproduktivní metodě, která je pro školství ve Velké Británii typická. Učitel konstruuje systém učebních úloh a jejich plnění se žáky realizuje ústní reprodukcí, opakovacím rozhovorem, čtením, psaním, řešením jazykových úloh, napodobováním jazykových modelů. Žáci také pracovali Metodou problémového výkladu. Žáci zjistili, v čem daný problém spočívá, poté provedli rozbor problému. Hledali možný postup řešení a vybrali nejpravděpodobnější řešení. Řešení formou diskuze buď potvrdili, nebo vyvrátili, případně následně řešení modifikovali.

Žáci pracovali nejen samostatně, ale také v různě velkých skupinách. Některé aktivity byly založeny na bázi stoprocentní spolupráce, které vedly k tomu, aby žáci překonávali i ostych, a aby se do aktivit aktivně zapojili všichni žáci. Veškeré aktivity byly velmi emotivně působivé, žáci byli doslova strženi jednotlivými úkoly.

Podle zpětné vazby žáků, byl jazykový kurz velmi zábavný, přínosný a prospěšný. Většina žáků je toho názoru, že by se takový kurz měl opakovat. Podle slov žáků, se v anglickém jazyce, po mluvní stránce, velmi zdokonalili. Oba lektoři hovořili pouze anglickým jazykem a v případě, že žáci cokoliv potřebovali, museli využít anglický jazyk.

Všem žákům děkujeme za účast v projektu.

Mgr. Zuzana Kančiová