Vzdělávací program – Cimbálová muzika

Kulturní akce
Fotogalerie

Vystoupení se konalo ve školní tělocvičně.  Při příchodu do tělocvičny děti zaujaly velké hudební nástroje cimbál a kontrabas. Byly plné očekávání toho, co se bude dít. Muzikanti nastoupili v oblečení, které zdobily lidové motivy. Přiblížili žákům nejen krásné lidové písně, ale ukázali, že na typických lidových  nástrojích se dá zahrát i klasická hudba, filmové melodie a rock. Vystoupení prokládali zajímavým komentářem, drobnými komickými čísly a soutěžemi, což se dětem moc líbilo. Zazpívaly, zatleskaly i zatančily si v rytmu lidových písní.

Vystoupení  hodnotím velmi pozitivně, nejen přístupem kapely k dětem, ale i zpětnou vazbu dětí k hudebníkům.

Mgr. Katarína Mižu, třídní učitelka 1. A

Celý koncert byl velice podařený. Muzikanti seznámili děti hravou a veselou formou s jednotlivými hudebními nástroji. Předvedli dětem, že na tyto nástroje lze zahrát nejen lidové písně, ale i skladbu z oboru vážné hudby, rockovou písničku, poradili si se swingovou melodií, filmovou písničkou i se současnými hity. Svá vystoupení prokládali vtipnými i poučnými komentáři, vtipnými scénkami a soutěžemi pro děti. Při závěrečné písni zpívali a tančili všichni.

Celé vystoupení se dětem velmi líbilo, nadšeně si o něm vyprávěli.

Mgr.  J. Michalová, třídní učitelka 2. A