Teplicko vesluje

Škola
Sportovní akce

Soutěž proběhla ve Sportovní hale Teplice. Naši  školu reprezentovali žáci od 6. do 9. ročníku. Na programu byly závody jednotlivců i týmové štafety. Většina žáků se setkala s veslařským trenažérem poprvé a ze začátku to bylo vidět. Před začátkem soutěže byla možnost si trenažér osahat a natrénovat rychlou výměnu, která byla nezbytná pro závody štafet. Závodilo se na trati dlouhé 4x100m ve všech věkových kategoriích. Přes veškerou snahu jsme ve všech kategoriích obsadili spodní místa tabulky jednotlivých závodů, ale v určitých pasážích závodu to bylo někdy napínavé. V cíli to často bylo jen o pár metrů. Na sportovní akci dorazili i čeští reprezentanti do 18 let ve veslovaní, kteří po krátké ukázce, jak správně veslovat na trenažéru, vyzvali nejlepší štafety na závod. Žáci si akci pochvalovali a moc užili. Kladně hodnotili i nové zkušenosti, které na trenažeru a při soutěžení získali a věří, že po zkušenostech z tohoto ručníku budou v  příštím ročníku atakovat pódiová umístění.