Den Země

Environmentální výchova

Den Země je celosvětový svátek připomínající ekologické otázky a dopad člověka na životní prostředí. Tematický den ke Dni Země jsme uspořádali 17. 4. 2019 a zaměřili jsme se na téma vody.

Nejprve jsme si připomněli, jaký význam voda má, jak je důležitá pro veškerý život. Pak jsme se vydali zjistit, jak o ni pečujeme a jak si jí vážíme. Vyrazili jsme až na vrchol Doubravské hory. Aby nám cesta lépe utekla, hledali jsme různé informace na naukových tabulích, které tam před lety vytvořili naši bývalí spolužáci. Vyluštěním rébusu jsme získali vstupenku do rytířského sálu.

Součástí prohlídky sálu bylo i zhlédnutí krátkého filmu. Viděli jsme, jak obrovské množství plastů hyzdí vody oceánů a zvířata uvízlá v plastových obalech. Naštěstí jsme se dozvěděli, jak může každý z nás přispět ke zlepšení situace. Pomáháme především tím, že doma třídíme odpady, hlavně plasty a papír.

Můžeme ale udělat i něco víc? Pojďme skoncovat s jednorázovými plasty. Vyměňme plastové tašky za látkové, PET lahve za skleněné, plastové kelímky za sklenice! Mysleme na naši planetu každý den! Potřebujeme ji…