Protidrogový vlak Revolution Train v Teplicích

9.A

Protidrogový vlak Revolution Train

Unikátní vlaková souprava vyprávějící příběh o drogové závislosti mladých lidí se zastavila 28. 5. 2019 i v Teplicích na vlakovém nádraží. Šlo o vlak Revolution Train se šesti obrněnými vagóny.

Žáci 9. A naší Základní školy s rozšířenou výukou informatiky a výpočetní techniky, Plynárenská 2953, Teplice měli možnost do tohoto vlaku nastoupit a stát se tak součástí příběhu svých vrstevníků. Ve vagónech našli celkem čtyři kinosály a za každým kinosálem vždy jednu interaktivní místnost. Místnosti nabízely zúčastněným možnost prožít si každý důležitý úsek z filmu na vlastní kůži a zamyslet se tak nad skutečností, jak jednoduché je podlehnout drogám, zvláště pokud je člověk součástí party vrstevníků a naopak jak je obtížné se závislosti na nich zbavit. Na samém počátku cesty vlakem vyplnil každý z přítomných anonymní dotazník. Dále pak během celého projektu žáci odpovídali na otázky, jež jim pokládal průvodce a vztahovaly se k samotnému příběhu.

Cílem vlaku tedy bylo prostřednictvím všech lidských smyslů zapůsobit na přítomné a inspirovat je k myšlence, že každý máme v životě volbu a jen na nás závisí, jakou cestou se v životě vydáme a jestli prožijeme smysluplný život plný radosti, a nebo se postaráme o mnoho zármutku a bolu pro lidi, kteří nás mají rádi a ohrozíme nejenom kvalitu svého života, ale i jeho délku.

Dětem i mně se projekt líbil, nabídl nám další otázky k zamyšlení.

Vypracovala: A. Štofčová