ZŠ s RVIVT Teplice se zapojila do projektu Bádání o vodě

Environmentální výchova
Ostatní aktivity
Škola

24. 10. 2019 proběhlo setkání na ZŠ Verdunská Teplice, na kterém byla prezentována pomůcka Bádání o vodě – laboratorní sada, kterou vytvořila skupina Severočeská voda ve  spolupráci s litvínovskou střední školou Schola Humanitas. Sada obsahuje 25 pokusů, které by měly ukázat zajímavé vlastnosti vod, zpestřit tak výuku přírodovědy, chemie, fyziky, biologie, ekologické výchovy a najít využití např. ve školních projektech.

Žáci 2. stupně naší školy se zúčastnili setkání společně se žáky ZŠ Verdunská a ZŠ Kostomlaty pod Milešovkou. Ukázku využití pomůcky předvedli studenti střední školy Schola Humanitas, která na projektu metodicky spolupracovala.

Žáci se při prezentaci dozvěděli o důležitosti a vlastnostech vody a o firmě Severočeská vodárenská společnost, a. s., která zajišťuje zásobování pitnou vodou a odvádění a likvidaci komunálních odpadních vod v Ústeckém a Libereckém kraji.

Více o projektu: https://www.svs.cz/cz/verejnost/aktuality/2019/severoceska-voda-podporuje-badatelske-aktivity-ve-skolach.html

 

Mgr. Marcela Prokůpková

ředitelka školy