Rozsvícení vánočního stromu v Proseticích

Kulturní akce

Každý rok před Vánocemi pořádá Klub přátel starých Prosetic Mikulášskou, která se koná na louce

U Myší díry. Jako vždy je připraveno občerstvení, děti v kostýmech, průvod čertů a andělů, mikulášská nadílka a živá hudba.

Naše škola  byla oslovena, aby na této tradiční akci vystoupila s vánočně laděným programem. Žáci byli velmi potěšeni a tohoto úkolu se zhostili s nadšením, radostí a zároveň obavami z prvního vystoupení na veřejnosti.

Program byl zahájen v 17 hod. Nejprve se mezi lidmi objevili malinkatí čertíci a andělíčci. Za hudby a světelných efektů vykouzlili hezké zahájení. Počasí sice nepřálo, ale nikomu z diváků ani účinkujících to nevadilo. Moderátor ohlásil příchod Lucifera a jeho paní. Poté, co Lucifer usedl na trůn, přiřítili se velcí čerti a postrašili děti.

Vánoční strom byl rozsvícen a všichni se těšili na pěvecká vystoupení. První se představil pěvecký sbor Pramínek. Děti předškolního věku vykouzlily úsměvy na tvářích a potlesk byl zasloužený.  A pak přišly na řadu děti z naší školy – náš sbor.

Po příchodu na jeviště byla nervozita ještě patrná. Diváci s napětím čekali s připravenými mobilními telefony Po zaznění prvních tónů se ale  strach a obavy rozplynuly. Děti zpívaly srdcem, byly jeden  tým, podržely jeden druhého. Zazněly čtyři vánoční písně. Potlesk nebral konce. Pršet již přestalo a to, co se lesklo rodičům našich sboristů v očích, byly slzy. Slzy radosti, hrdosti a lásky.

Poté zaznělo od Lucifera pár vřelých slov na pódiu o našich dětech, sboru, škole. A následně bylo pro  děti přichystáno občerstvení a balíčky s překvapením.

Všichni přítomní se v 19 hod. rozešli domů, ale  naše děti měly v hlavě ještě jeden důležitý úkol – další vystoupení následující den.

Bc. Dana Karrmannová, DiS.