Videopozdrav Tomáše a Tamary Klusových týmu Piškoti 7. A

Soutěže

Videopozdrav manželů Tomáše a Tamary Klusových týmu Piškoti 7. A, jejichž dobrý skutek v podobě
uspořádání sbírky pamlsků, krmiva a hraček útulku pro opuštěná zvířata byl vylosován jako vítězný v rámci projektu Jsem laskavec Nadace Karla Janečka ke Světovému dni laskavosti, který se konal před rokem.

Za odměnu se děti měly v květnu ve škole setkat s Tomášem Klusem, který je měl přijet navštívit. Z důvodu zavření škol a epidemiologické situace se akce nemohla uskutečnit.

Pro připomenutí přidáváme zprávu zveřejněnou v Teplickém deníku:

Světový den laskavosti – 13. 10. 2019

Žáci 6. A navštívili 13. 10. 2019 v rámci Světového dne laskavosti a projektu Jsem laskavec Nadace Karla Janečka,  útulek pro opuštěná zvířata v teplických Proseticích.

Důvodem bylo předání pamlsků, krmení a hraček opuštěným zvířatům, na které se spolu s paní ředitelkou školy M. Prokůpkovou, třídní učitelkou A. Štofčovou, paní asistentkou S. Voráčkovou a paní učitelkou A. Zouharovou žáci složili. Dárků sice nebylo  mnoho, ale byly pořízeny v rámci možností a potřebou dětí pomoci opuštěným zvířatům. Při prohlídce útulku  se žáci dozvěděli informace o jeho obyvatelích  a zároveň se seznámili s prací ošetřovatelů  a s denním režimem zvířat. Byli i upozorněni, jak se chovat v případě, že by se venku setkali s volně pobíhajícím psem nebo jak reagovat, když se dva psi perou.

S ošetřovatelkou  žáci mluvili i o zodpovědnosti, se kterou by měli přistupovat  k pořízení si domácího mazlíčka.

S dětmi jsme si slíbili, že jsme tu nebyli naposledy a že se sem jistě brzy vrátíme. Kdybychom si v běžném životě pomáhali bez ohledu na očekávání, jakou odměnu za pomoc dostaneme, byl by možná svět hned veselejší.

Mgr. A. Štofčová, třídní učitelka 6. A

Milá paní Voráčková a týme Piškotů,

máme pro vás pozdrav od našich úžasných ambasadorů Tomáše a Tamary Klusových. Bohužel situace neumožnila, aby se za vámi mohli přijet podívat, tak alespoň takto posíláme virtuální zdravici :o)

Virtuální zdravici Tomáše a Tamary Klusových si můžete stáhnout zde: https://uloz.to/file/8xBUe8lnIeB1/zdravice-klusovi-piskoti-mp4