Školní turnaj v šachu 2021

Ve školním kole bylo po roční pauze vidět mnoho nových tváří, hlavně z druhého stupně, ale také dvě z prvního stupně. Někteří žáci se na turnaj konaný v pátek  18. 6., přišli pobavit, někteří tvrdě bojovat a někteří hru jenom zkusit. To byli žáci ze třídy 6. A, kteří šachy prý moc nehrají nebo je sice někdy hráli, ale už je to dávno. No a to bylo hlavním smyslem konání tohoto turnaje. Účastnit se a něco nového v sobě objevit.

Hrálo se ve 4 barevných skupinách po 4 hráčích, kde každý hrál 3 utkání. Z každé skupiny postoupili 2 mezi nejlepších 8. Ti si potom zahráli už vyřazovacím způsobem s jednou možnou opravou.

Poražení na turnaji zůstali a mohli se dívat nebo dále trénovat s volnými hráči, kteří zrovna nehráli.

Vítězem, a to velice překvapivým pro všechny, se stal Karim Lerari z 5. B, to opravdu asi nikdo nečekal. Až do finále vyhrál všech 6 partií! A ve finále porazil Honzu Eichlera z 9. A. Třetí místo si vybojoval  Josef Vojáček také z 9. A.  Čtvrté místo přineslo také údiv, bral ho Danylo Loboda ze 7. B, který hrál moc hezké hry a hodně zajímavým, líbivým stylem. Na pátém a šestém místě byli společně Zakariya Lerari z 8. B a Petr Homola z 9. A. Na sedmém a osmém místě byli společně  Bohdan Ivanovskij z 8. A a Pavel  Zatloukal z 9. A.

Další turnaj je naplánovaný před vánočními prázdninami.