Školní výlet 7. A – Plšíkova učebna v Krásné Lípě

Exkurze a výlety

Plšíkova učebna byla vytvořena v roce 2017 na místě starého, nefunkčního skleníku v areálu bývalé dětské ozdravovny v Krásné Lípě, dnes sídle Správy Národního parku České Švýcarsko. Jedná se o uzavíratelný altán o celkové ploše

200 m2 s hlavní místností o ploše 100 m2. Plšíkova učebna je umístěna v zahradě s výměrou přes 20 000 m2, jejíž součástí je les, travnaté i keřové plochy, ohniště a všelijaká zákoutí pro environmentální vzdělávání nejenom školních kolektivů.

V Krásné Lípě jsme byli mile přivítáni paní Ing. J. Judovou, která nám byla průvodcem téměř po celou dobu strávenou v učebně a přilehlé zahradě. Dozvěděli jsme se hodně zajímavých informací o správě NP a o vlku, největší šelmě Českého Švýcarska. Vypadá to, že se u nás vlku opět líbí a že se po staletích do národního parku tato krásná a tajemná šelma vrací. Program, kterého jsme se zúčastnili, nám umožnil poznat život této psovité šelmy v regionu Českého Švýcarska.

Součástí programu byly interaktivní hry, opékání buřtů včetně přípravy dřeva na oheň a rozdělávání ohně a míčové hry na zahradě.

Náš výlet jsme zakončili dobrou zmrzlinou v Krásné Lípě.

Mgr. Andrea Štofčová, třídní učitelka

Světlana Voráčková, asistent pedagoga