Informace pro rodiče – návštěva protidrogového vlaku - REVOLUTION TRAIN 30. 9. 2022 v Teplicích (vlakové nádraží)

Rodiče jsou však často preventivními programy přehlíženi a nemohou se účastnit přednášek probíhajících ve školách. U nás mají rodiče a zákonní zástupci možnost shlédnout stejný program jako jejich děti, v nejlepším případě ho mohou shlédnout společně v odpoledním čase určeném pro veřejnost. Neboť k prvnímu zneužívání drog dochází u mnohých dětí ve velmi nízkém věku. Rodiče si příznaků dlouho nevšimnou, protože je často ani neznají. A když už k tomu dojde, může být pozdě. Vlakový program slouží jako platforma pro vstup do intimnějších rozhovorů mezi rodiči a dětmi na toto téma. Rodiče po prohlídce programu obdrží podrobný rodičovský manuál a možnost účastnit se pokračování programu na téma trestné právní odpovědnosti v souvislosti s užíváním drog. Prosíme o předání podrobnějších informací a pozvánky do vlaku rodičům žáků, kteří mají naplánovánu návštěvu vlaku se školou, ale i těm rodičům, na jejichž děti nevystačila kapacita školních skupin. Široké veřejnosti a rodinám s dětmi je prohlídka vlaku zpřístupněna zdarma od 15:30 do 18:00 hodin. Věková kategorie školních skupin je od 6. ročníků, v doprovodu zákonného zástupce se však mohou účastnit i mladší děti od 10 do 12 let.