NEZAPOMENUTELNÝ VÝLET

Exkurze a výlety
9.A

Ve středu 24. 5.2017 navštívilo několik žáků 9. A naší školy Prahu. Cílem  cesty byl Pražský hrad. A nebyl to jen výlet na jeho nádvoří nebo zahrady. Žáci si prohlédli jeho vnitřní prostory a nestačilo jim na to ani 5 hodin. Speciální program Správy Pražského hradu pro ZŠ umožnuje žákům za téměř symbolické vstupné přístup do 8 objektů, které nabízí pro veřejnost jako okruhy označované A, B nebo C.

Žáci si tedy nejprve prohlédli téměř celou Katedrálu sv. Víta, Starý královský palác, Baziliku sv. Jiří, Zlatou uličku a věž Daliborku, Rožmberský palác, nádhernou expozici Příběh Pražského hradu a nakonec Prašnou věž. Do Obrazárny Pražského hradu již chuť jít neměli. Ze všech míst se jim nabízel nekonečný výhled na naše hlavní město. Po Starých zámeckých schodech sešli na Malostranské náměstí a přes Karlův most a Karlovou ulicí se dostali na Staroměstské náměstí. Poté se vydali na „Václavák“. Svezli se také tramvají a nakonec i metrem. Někteří úplně poprvé J Autobus Arriva express je bezpečně dovezl tam a zpátky. Vše za  celkové náklady 220,- Kč pro jednoho žáka.

Napsal:

Vlastimil Klobása