Projekt „Není Václav jako Václav“ v 8. A

8.A

Slavných osobností řídících náš stát se jménem Václav jsme moc od dob minulosti do současnosti nenapočítali,  připomněli jsme si je  prostřednictvím pověst a historických faktů.  Za hlavní téma našeho projektu jsme si zvolili českou jazykovědu od počátku k dnešku. Seznámili jsme se s osobnostmi jako byl V. B. Nebeský, V. M. Kramerius, V. Řezáč, V. Řezníček, V. Hanka, V. Vlček, V. Černý,

V. Čtvrtek a další. Tyto osobnosti jsme si také prohlédli na fotografiích a následně je dokreslovali. Jelikož nás práce bavila, rozhodli jsme se vytvořit  ještě dva klipy. První se přece jen vztahuje k našemu sv. Václavu a druhý se zabývá spíše jménem Václav jako takovým (významem jména, počtem lidí, které toto jméno nosí,…). Až tyto klipy vytvoříme, budou prezentovány na hlavní chodbě školy spolu s ostatními.

Mgr. Andrea Štofčová

třídní učitelka 8. A