PIŠKVORKY 2018

Škola
Soutěže

PIŠKVORKY, JAK JE NEZNÁTE

DO FINÁLE CHYBĚL POUZE JEDEN BOD

6. 11.2018 na pIšQworkový turnaj (opravdu takto psáno) konaný na gymnáziu v Teplicích přijelo 12 týmů, aby se utkaly v souboji o postup do krajského kola. Po nezdaru v minulém roce se Ulejváci 2. pokus "hecli" a obsadili první místo. Překvapením bylo také družstvo jediné základní školy, ostatních 11 družstev bylo ze středních škol. Náš Tým Adrenalin do finále ale nepostoupil.

Přes nepřítomnost třináctého týmu se losováním rozdělilo 12 týmů do 4 skupin a zahájil se turnaj. V zápasech byly jisté rozdíly, týmy statečně bojovaly, avšak některým to bohužel nestačilo. Ze skupiny mohly postoupit jen dva týmy.

Štěstí měly týmy Žabičky (Gymnázium a Střední průmyslová škola Duchcov), Rychlí křížky (Střední škola stavební a strojní Teplice), Flundry (Biskupské gymnázium, Základní škola a Mateřská škola Bohosudov), Ulejváci 2. pokus (Gymnázium a Střední průmyslová škola Duchcov), Maxsi Frakudan (Gymnázium Teplice), Adrenalin (Základní škola s rozšířeným vyučováním informatiky a výpočetní techniky Teplice), THE BEST OF THE GJAK (Gymnázium Jana Amose Komenského), Ex‘ s & Oh’ s (Gymnázium Teplice). Zbylé 4 týmy vypadly hned na začátku. Zbylých 8 družstev se opět rozdělilo do 2 skupin po čtyřech a postoupily do finále pouze 4. Nám chyběl pouze jeden bod, a to jsme hráli i proti fousatým, jak řekl jeden náš hráč, Dominik Ernest z 8. A.

 

Pořadí:

1. místo: Ulejváci 2. pokus (Gymnázium a Střední průmyslová škola Duchcov)

2. místo: Flundry (Biskupské gymnázium)

3. místo: Ex‘ s & Oh‘ s (Gymnázium Teplice)

4. místo Žabičky (Gymnázium a Střední průmyslová škola Duchcov)

6. místo Adrenalin (Základní škola s rozšířeným vyučováním informatiky a výpočetní techniky Teplice)

Složení týmu Adrenalin: Aja Ghalab, Safa Ghalleb, Mohamed Al Quifash, Wesam Wasl (všichni 7. A), Dominik Ernest (8. A).

 

Ing. Vlastimil Klobása

 

obrázek: https://lh5.ggpht.com/vWkvg1o0Wr4b6e4B_QdIXXzopAprndGG-0Z_oqVMv-dX2bPEAHaui6GcUPbOJzATWeQ=w300