Návštěva Severočeské filharmonie Teplice

Exkurze a výlety

Dne 11. 12. 2018 se žáci naší školy zúčastnili zkoušky  Severočeské filharmonie Teplice, která je jediným  profesionálním symfonickým orchestrem v Ústeckém kraji.  Zkouška začala v devět hodin a byla zaměřena na středeční a čtvrteční koncert Christmas Dreams. Děti se pohodlně usadily a mohly začít vnímat  vánoční atmosféru. Zkouška byla rozdělena na dvě části. V první části zkoušky se představilo smyčcové oddělení doplněné zpěváky a žáci si vyslechli známé české koledy. Po přestávce se přidal zbytek orchestru a zazněly  populární melodie. Když zkouška skončila, děti  svým potleskem poděkovaly účinkujícím za zajímavý hudební zážitek.

Žákům se návštěva zkoušky SČF velmi líbila, rádi by si někdy zase podobný kulturní zážitek spojený s klasickou hudbou zopakovali.

Zbyněk Hnilica