Úspěch žáka školy v soutěži Kraje pro bezpečný internet

Soutěže

Dominik Ernest žák 8. A  se účastnil základní soutěže projektu KPBI – Kraje pro bezpečný internet již v prvním kole v měsíci říjnu 2018, kde uspěl mezi 2000 soutěžícími a svými nejlepšími výsledky se dostal do finálové části soutěže kvízu PLUS v  Ústeckém kraji.

Ústecký kraj je jedním z devíti krajů zapojených do projektu Kraje pro bezpečný internet, jehož hlavní cílovou skupinou jsou žáci základních a středních škol. Pro jejich proškolení jsou na webových stránkách projektu www.kpbi.cz připraveny tematicky dělené e-learningové kurzy. Jako již tradičně probíhaly zároveň formou on-line vědomostního kvízu  soutěže žáků o věcné ceny.

Soutěž probíhala  na Krajském úřadě ÚK dne 29. 1.2019. Mezi soutěžícími byli především žáci středních škol, což Dominik nesl trochu těžce a nakonec nejrychlejší a nejlepší nebyl. Získal ale krásné 3. místo a i tímto umístněním byl  nadšený a spokojený. Na celorepublikovou soutěž odjel jen vítěz. Za svůj úspěch byl oceněný také ve škole poukázkami na knihy dle vlastního výběru, které mu pomohou v dalším studiu informačních technologií.