Školní turnaj v šachu

Soutěže
Sportovní akce
Fotogalerie

Když nehráli soutěžní utkání, mohli hrát mezi sebou jen tak pro radost. Divokou kartu v turnaji, což byla letošní novinka a zajímavost, dostal žák 4. B Karim Lerari, který měl v turnaji bratra Zakariyu ze 7. B.  Do finálových zápasů oba nepoustoupili, stejně jako další hráči, kterými byli Josef Vojáček z 8. A, nebo Ondra Zikán ze 7. B.

Hrálo se nejprve ve 4 barevných skupinách po 3 hráčích. Z každé skupiny postoupili 2 hráči mezi nejlepších 8. Poražení na turnaji zůstali a mohli se dívat nebo dále trénovat s volnými hráči, kteří zrovna nehráli.

Postupující hráči z modré, zelené, červené a fialové skupiny byli zařazeni do 2 finálových oranžových skupin po 4 hráčích, kde sehráli 3 těžká utkání. Vítězové těchto skupin si potom zahráli finále, druzí bojovali o 3. místo, další o 5. a další o 7.

Vítězem se stal po roce opět Victor Hoang z 6. A, který ve finále porazil Wesama Wasla (loni třetí) z 8. A. V celém turnaji tak nenašel přemožitele.

Třetí místo bral  na šachy nadějný Jan Eichler (loni druhý) z 8. A, čtvrtý byl Petr Homola, taktéž z 8. A.

O páté místo se strhnul boj mezi Mohamedem Alquifaishem z 8. A a Pavlem Zatloukalem rovněž z 8. A. Vyhrál Mohamed. 7. místo si pro sebe uchránil jediný zástupce devátých tříd Dominik Ernest z 9. A, který porazil Mojtabu Wasla ze 7. A.

Na konci turnaje se žáci už ptali, kdy se bude hrát další turnaj a zda to bude už příští rok. Ano, určitě se bude hrát, ale až zase příští rok před Vánocemi.

Hráči na prvních 3 místech obdrželi za svůj výkon hodnotné ceny, čtvrtý v pořadí dostal „cenu útěchy“.

Ing. Vlastimil Klobása