RECITAČNÍ SOUTĚŽ – školní kolo

Soutěže

I. stupeň

Každá třída si zorganizovala svou soutěž a dva nejlepší žáci z každé třídy postoupili do školního kola. Ve středu 29. 1. 2020 proběhlo školní kolo recitační soutěže.

V komisi, která měla pozorně posoudit výkony všech žáků, zasedla Mgr. Markéta Vavřičková, Mgr. Lenka Kristová a Mgr. Katarína Mižu.  Fotografování se ujala Mgr. Jaroslava Michalová. Po společné poradě se komise dohodla o vítězích v daných kategoriích. Všichni zúčastnění dostali věcné ceny a dárky za snahu.

Školního kola se zúčastnili:

1. třídy – Ellen Kolíčková, Vojtěch Dunka
  2. třídy – Dominik Strnad, Barbora Lakatošová, Madina Bakrajeva,

Lamar Alhajjar

1. třídy – Ragad Ghaleb, Nguyen Nhu Mai Hoang
  2. třídy – Adnan El Hajjar, Adam Al Fukiki, Shadi Salah, Alžbeta Katonová
  3. třídy – Ondřej Adamec, Arina Olijnyk, Ruaa Al-Maleki

Do městského kola recitační soutěže, které se bude konat v úterý 18. 2. 2020 v 8:30 na ZUŠ Teplice, se probojovalo pět žáků. V 0. kategorii (1. třídy) postupuje Ellen Kolíčková. V 1. kategorii (2. a 3. třídy) postupují Dominik Strnad a Lamar Alhajjar. V poslední 2. kategorii (4. a 5. třídy) postupují Arina Olijnyk a Shadi Salah.

Věříme, že se všichni se pokusí o co nejlepší výkon a budou dobře reprezentovat naší školu.

Mgr. Markéta Vavřičková

II. stupeň

V pátek 24. 1. 2020 proběhlo školní kolo recitační soutěže na 2. stupni

Žáky šestých a sedmých tříd reprezentovali U. Ghaleb, R. Nasher, V. Kocourek, J. Říha, N. Nasher,

S. Al-Dhabbi, L. Tomáš, M. Wasl, K. Pomikáčková.

Porotu (Mgr. Z. Benediktová, Mgr. Z. Kančiová)  i dětské posluchače velmi zaujal výkon S. Al-Dhabbi a M. Wasla. Shaima si připravila báseň v angličtině Tell my why, tím všechny překvapila. Výslovnost i přednes byly výborné. Mojtaba sáhl po klasice a František Halas mu přinesl zasloužené vítězství.

Starší kategorie byla z důvodu zvýšené nemocnosti žáků osmých a devátých tříd  zastoupena K. Korejsovou, K. Bakrajevou a I. Anikeevou. Soutěže se nezúčastnila výborná recitátorka  E. Procházková.

K. Bakrajeva si připravila báseň v ruštině a příjemně nás překvapila  K. Korejsová, která recitovala  Za trochu lásky půjdeš světa kraj od J. Hory a podala dobrý výkon. Vítězkou této kategorie se stala

I. Anikeeva, která všechny přesvědčila svým umem uchopit báseň Kleopatra ruského básníka A. S. Puškina.

Postupujícím držíme palce a přejeme mnoho úspěchů v městském kole.

Mgr. Zuzana Benediktová, vyučující českého jazyka