Vystoupení studentů Konzervatoře Teplice

Kulturní akce
Fotogalerie

Představili žákům své hudební nástroje -  klarinet, trubku a saxofon. Společně pro vystoupení  v naší škole secvičili pásmo filmových melodií, které byly dětem známé jako např. Star Wars, Hra o trůny a další.

Děti ocenily hudebníky několika potlesky. Ti, kteří  oblíbenou melodii poznali, se pohupovali v rytmu. V závěru vystoupení byl prostor pro dotazy, děti se ptaly na mnohé zajímavosti.  Jeden ze žáků projevil přání, jestli by mohl hráč na trubku zahrát úvodní znělku z filmové série o Jamesu Bondovi, které trumpetista velmi rád splnil.

Jak našim dětem, tak i studentům se společná akce líbila. Studenti byli mile překvapeni zájmem a chováním dětí, ty zase  ocenily, že na klasické hudební nástroje lze  velice poutavě zahrát i moderní hudbu. Bezprostředně po skončení hudebního vystoupení litovali, že mohlo být písní více, akce je zaujala, bavila a  přispěla také k výuce hodin hudební výchovy.

Mladí konzervatoristé nečekali takový úspěch a chtěli by v další spolupráci pokračovat.

Světlana Voráčková